7 sierpnia 2018

Leśne Zacisze ma nowych mieszkańców.

Śpiąca żeneta. 
W minioną niedzielę wybraliśmy się na spacer do Leśnego Zacisza. Za każdym razem ZOO zaskakuje nas nowościami. Tym razem było tak samo. Do ogrodu przyjechała antylopa gnu brunatne. Samica dołączyła do obecnej pary, która zajmuje jeden z największych wybiegów. Antylopy oryks szablorogi mają nowych sąsiadów. Na dawnym wybiegu kaczek zamieszkały cztery mary patagońskie. Zwierzęta są jeszcze płochliwe. Mimo wszystko brykają po nowym domu poznając każdy jeden jego zakamarek. Powiększyło się również stado piesków preriowych. Nowa rodzinka zamieszkała na wprost surykatek. W pawilonie małych ssaków drapieżnych zamieszkała żeneta. Zwierze aktywne jest głównie nocą. Przed wejściem do ogrodu w jednej z wolier zobaczycie parę uistiti białouchych. Małpki świetnie zaaklimatyzowały się w nowym miejscu. W zeszłym miesiącu do ZOO przyjechał drugi mundżak chiński. Samiczka czuje się jeszcze niepewnie, ale na szczęście nie ucieka od publiczności. Samiec jest odważny i na widok ludzi biegnie się przywitać. 

Na ukończeniu jest domek na wybiegu kóz. Prawdopodobnie w tym miejscu powstaje kolejna woliera dla małp. Również na budowie wybiegu dla zwierząt drapieżnych praca wre. 

Niebawem do ZOO przyjadą kolejne zwierzęta. 

ZOO Leśne Zacisze jest jednym z liderów na rynku prywatnych ogrodów zoologicznych w Polsce. Warto dodać, że żaden ogród zoologiczny w Polsce nie sprowadził w tym roku do siebie tylu zwierząt co nasze. Oby tak dalej :) 

Obszerna relacja z wizyty i fotogaleria dostępne są TUTAJ.

Mara patagońska - gryzoń z Ameryki Południowej.

2 komentarze:

  1. Super że ZOO się rozwija :) trzymam kciuki za dalsze sukcesy i podnoszenie poziomu

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Za kilka lat nasze ZOO będzie na tym samym poziomie co placówki należące do Waza i Eaza. Dodam, że już dziś liczba gatunków ssaków przewyższyła o 5 kolekcję płockiego ZOO.

      Usuń